„Mi a Pálya?” műszaki pályaválasztó fesztivál

„Mi a Pálya?” műszaki pályaválasztó fesztivál

Első alkalommal látogatott Szegedre a „Mi a Pálya?” műszaki pályaválasztó rendezvény. Egy izgalmas, élő show keretében, Szujó Zoltán vezetésével ismerkedhettek a fiatalok a különböző műszaki szakmákkal, illetve kiállítási standokon találkozhattak a cégek és a szakképző intézmények képviselőivel.

A nagyjából 1.500 látogató így első kézből szerezhetett tapasztalatokat a gépészet, informatika, távközlés, elektronika, elektrotechnika és a vegyipar világából Az AUTÓ UNIVERZÁL Kft. is önálló standdal jelent meg a kiállításon, ahol a diákok, szüleik és tanáraik az autós szakmákkal és a gyakorlati képzés lehetőségeivel ismerkedhettek meg. Nagy népszerűségnek örvendett az a bemutató panel, ahol egy teherautó teljes fékrendszerének élethű működést lehetett kipróbálni. A bátrabbak pedig szerelőként is megmérethették magukat.